Bezsenność

20 grudnia 2012

Bezsenność Na problemy ze snem cierpi coraz więcej ludzi na świecie. Przyczyn tego stanu jest wiele, choroba, przemęczenie, zbyt stresująca praca i życie, złe warunki do spania. Ale jakakolwiek by nie była przyczyna to problemy ze snem są męką dla tych którzy je mają. Często bezsenność powoduje tzw. Błędne koło, nie mogę zasnąć więc się denerwuję, im bardziej się denerwuję tym bardziej nie mogę zasnąć. Bezsenność może powodować bardzo różne dolegliwości fizyczne a nawet znacznie pogorszyć stan zdrowia takiej osoby. Za bezsenność chorobliwą uważa się taką sytuację w której osoba nie przesypia 1-2 nocy w tygodniu. W takim wypadku najlepiej udać się do specjalisty, który rozwiąże nasz problem. Pomocą dla osób cierpiących na zaburzenia snu mogą być zioła, np. melisa, albo techniki relaksacyjne, lub tez leki których jednak nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem bo mogą uzależniać. Metoda liczenia baranów to chyba nigdy nie była skuteczna metoda na zasypianie, potrzebne jest wyciszenie umysłu przed snem, pozbycie się negatywnych emocji nagromadzonych w ciągu dnia i jeśli to pomaga oddanie się marzeniom które uspokajają i ułatwiają zasypianie.

Strefa oka

19 grudnia 2012

W drogeriach dostępne są specjalne korektory d maskowania sińców pod oczami, zmarszczek. Kolory makijażu oka na wielkie wyjście należy schłodzić. Jeżeli na przykład na co dzień malujesz rzęsy na brązowo tym razem użyj granatu bynajmniej do pierwszego tuszowania. Wizażyści polecają tusze wodoodporne. Wytuszowanie nimi rzęsy ni rozmazują się i nie odbijają koloru na powiekach. Wielki wieczór to okazja do przyklejenia sztucznych rzęs. Nie jest konieczne przyklejanie ich na całą powiekę, wystarczy kawałeczek w zewnętrznym kąciku oka, tak aby je otworzyć i optycznie powiększyć. Powieki pomaluj zgodnie z całym strojem i dodatkami by wszystko ze sobą współgrało. Warto używać wodoodpornych kosmetyków gdyż w taki sposób utrzymasz efekt na dłużej nawet przy szalonych całonocnych tańcach. w końcu powinnaś wyglądać pięknie przez całą noc. Nie zapomnij tak zwanej apteczki ratunkowej, która w razie kłopotu pomoże ci odnowić, odświeżyć makijaż. W takiej podręcznej kosmetyczce powinnaś mieć podkład, puder, cień do powiek, kredkę i tusz do rzęs.

O farbowaniu

17 grudnia 2012

Coraz częściej farbujemy włosy, coraz więcej nastolatek już to robi. A mówiąc dokładniej włosy farbuje już połowa polek. Dwie trzecie z nas dokonuje metamorfoz we własnej łazience, na szczęście współczesne preparaty koloryzujące są bezpieczne i nie niszczą tak bardzo włosów. Przy samodzielnym farbowaniu włosów najważniejszy jest odpowiedni wybór preparatu którym się to zrobi. Ułatwia to trój stopniowy system oznaczenia trwałości barwienia, który stosują wszyscy więksi producenci preparatów, niektórzy nazywają to poziomami barwienia. Preparaty koloryzujące możemy podzielić na zmywalne, półtrwale i trwałe. Tak więc i te nie zdecydowane panie maja wybór czy farbować włosy czy też nie. Każda z nas na pewno znajdzie kolor odpowiedni dla siebie, i jeżeli się boisz radykalnie zmieniać barwę swoich włosów możesz je po prostu przyciemniło ton lub dwa. Pozwoli ci to na przyzwyczajenie się do zmian i być może zachęci do dalszego szukania nowego idealnego wizerunku dla ciebie, sama wiesz, że fryzura jest jednym z ważniejszych aspektów twojej urody.

Nowy narkotyk

15 grudnia 2012

Ujęcie z reklamy TPSA. Szybki i stały Internet w Twoim domu! Nieograniczony dostęp do informacji, wspaniały i tani prezent na każdą okazję! Następnie widzimy, jak rozweselona rodzina promienieje z radości, siedząc razem przed monitorem komputera. Są szczęśliwi i – wydawałoby się – spełnieni, a wszystko dzięki modemowi, telefonicznemu łączu i komputerowi. Mają przecież Internet, współczesną wersję bezdennej studni informacyjnej. Jest super, jest super, więc, o co ci chodzi – zapytałby Muniek Staszczyk Odpowiedziałbym – o właśnie to: Do jednej z setek, jeśli nie tysięcy koreańskich kawiarenek internetowych wszedł prawie trzydziestoletni mężczyzna. Wyszedł z niej po pięćdziesięciu godzinach. Martwy. Spędził ten czas na niewygodnym krześle przed monitorem, bez przerwy grając w sieciową grę. Tym sposobem przeciążył wytrzymałość organizmu doprowadzając serce do śmiertelnej czkawki – niewydolności. Był narkomanem, a zabił go narkotyk XXI wieku – Internet.